Okulumuz, tüm TED okullarında uygulanmak üzere oluşturulan Talim Terbiye Kurulunca onaylanan TED Okulları Yabancı Dil Programını kullanır ve Program Geliştirme Komisyonunun etkin bir üyesidir.

Bu programın amacı, İngilizcede 1. ve 2. sınıflarda 15, takip eden seviyelerde ise onar saatlik bir programla öğrencilerin dört temel dil becerilerini geliştirmek ve bu süreçte yabancı dilde düşünmeyi ve dili yaşamlarının bir parçası yapmayı sağlamaktır. Öğrencilerimizin zamanla bilgiyi analiz etme, problem çözme, yaratıcı yazımlar ortaya koyma becerilerini net ve yaratıcı düşünerek daha pratik çözümler oluşturma, toplum karşısında konuşma, etkin dinleme ve okuma yeteneklerini önceki yıllarda edindikleri dil ve kelime bilgileriyle birleştirerek dili kullanmaları hedeflenmektedir.

İkinci Yabancı dil eğitimimiz 2. sınıftan( iki saat) itibaren 10.sınıfa kadar haftada 4 saat, ikinci yabancı diller Almanca ve İspanyolca ile sürdürülür.

Okulumuz öğrencilerinin edindikleri dili ölçme aracı olarak dünyada geçerliliği ve güvenilirliği en yüksek sınavlar olarak bilinen TOEFL, GEOTHE, DELE ve SAT sınavlarını kullanır.

Öğrencilerimizin İngilizce’de 4. sınıfın sonunda TOEFL PRIMARY Step 1, 5. sınıfın sonunda TOEFL PRIMARY Step 2, 7. sınıfın sonunda TOEFL Junior ve 11.sınıfın sonunda TOEFL IBT sınavlarından geçerli puanları almalarını, tercih eden öğrencilerimizi SAT sınavlarına hazırlayarak seçkin üniversitelere yerleşmelerini sağlamayı, 2. Yabancı Dillerde ise A2 /B1 sertifikaları ile mezun etmeyi hedeflemekteyiz.

Yabancı dil eğitimi programımız kapsamında öğrencilerimiz tüm sınıf seviyelerinde entelektüel birikimlerini arttıracak ulusal ve uluslararası etkinliklere katılırlar.

4.sınıfta her yıl düzenlediğimiz TED Okulları İngilizce Münazara yarışmamız “LOUD HOUSE”, tüm Türkiye’den itibarlı okulların katılımı ile düzenlediğimiz Ortaokul JMUN konferansımız “TAJMUN” ve lise bölümümüzün 5. sini düzenleyeceği, ülkemizde tüm özel okullar tarafından tanınan MUN konferansımız TAMUN, ingilizce programımız içerisinde gerçekleştirdiğimiz önemli etkinlikler arasında yer alır.