TED Antalya Koleji Okul Öncesi Bölümü’nde 4 ve 5 yaş (48-72 ay) çocuklarına okul öncesi eğitim verilir. Eğitim-Öğretim hayatının ilk basamağını oluşturan okul öncesi eğitim programının amacı, çocukların bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden becerile kazandırmak, gelişimlerini desteklemek, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak tanımak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir. Çocukların Türkçe’yi doğru ve güzel konuşmalarını sağlamaktır.

TED Antalya Koleji Okul Öncesi Bölümü, 2005-2006 öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Binamız kampüs içinde ayrı bir bina olarak tasarlanmış ve farklı öğrenme stillerine uygun olarak hazırlanmıştır. Çocuklarımızın programları,binamız içi olanaklar dışında tüm kampüs atölye ve olanaklarından yararlanabilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Binamızda, fen-doğa etkinliklerinin gerçekleştirildiği Techno Garden sınıfımız, mutfak etkinlikleri atölyemiz, sanat çalışmalarının yapılacağı ve akıllı tahta kullanımı sağlayan çok amaçlı salonlarımız, hayal odamız, sinema salonumuz, yemek bölümümüz ve oyun alanlarımız bulunmaktadır. Geniş bir bahçe kullanımına sahip olan okulumuzda yer alan sınıflarımızın hepsi tek katlı düzende olup, merdiven kullanmadan bahçeye çıkış imkanı sağlamaktadır. Sınıflarımız geniş, aydınlık ve havadar olarak planlanmıştır.

TED Antalya Koleji Okul Öncesi Bölümü, Atatürk’ün milli ve manevi değerlerine bağlı, kendine güvenen, paylaşımcı, hoşgörülü, saygılı, kendini ifade edebilen, katılımcı, sorumluluk sahibi, sanata karşı duyarlı ve sorgulayan bireyler yetiştirmeyi hedeflenmektedir. Öğrencilerin psikomotor, bilişsel, duygusal-sosyal, dil ve öz bakım gelişim gereksinimlerinin karşılanması, yeteneklerinin keşfedilip geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

İlkokul-Ortaokul binasında ; farklı öğrenme stillerine uygun donanımlı sınıflar, branş derslikleri (drama-satranç-TBU- Görsel Sanatlar-Müzik-), fen ve teknoloji laboratuvarı, bilgisayar laboratuvarları, Robotik Atölyesi ve bilgi erişim merkezi (kütüphane) bulunmaktadır.