Üniversite destek eğitim programı (ÜDEP) adı altında yürütülen çalışmalar TED Antalya Koleji Özel Lisesinin açılışından bu yana uygulanan en önemli destek eğitim programlarındandır.

ÜDEP, öğrencilerimizin üniversiteye kabulünde uygulanan Yüksek Öğretim Kurumlar Sınavına hazırlık sürecinde akademik ve rehberlik çalışmalarının düzenlenmesi, planlanması ve uygulanmasını kapsamaktadır.

Bu programla amaç, öğrencinin bir üst eğitim ve öğretim kurumuna geçişte dışa bağımlılığı en aza indirebilmektir. Katılımın zorunlu olduğu bu program, 11 ve 12. Sınıfta yürütülmekte olup hafta içi ve hafta sonu cumartesi günlerini kapsamaktadır. Yapılan tüm çalışmalar bölüm başkanları ve okul yönetimi tarafından planlanarak, sınava hazırlık sürecinde tecrübeli ve istekli öğretmenler tarafından yürütülmektedir.

ÜDEP çalışmaları kapsamında öğrenciler içerisinde seviye grupları oluşturularak yapılan deneme sınavı sonucuna göre gruplar arasında gruplar arasında değişikliğe de imkân verilmektedir.

Geri bildirim almak için yapılan deneme sınavları ölçme ve değerlendirme birimimiz tarafından titizlikle değerlendirilmektedir. Ölçme ve değerlendirme birimi ayrıca öğrenciye ait sonucun öncelikle öğrencinin kendisi olmak üzere; veli, ders öğretmeni ve okul yönetiminin haberdar edilmesini sağlar. Buna göre öğrencinin eksiklerinin giderilmesine yönelik planlamalar yapılmaktadır.

Uygulamaya başladığımız günden beri ÜDEP çalışmaları birçok TED okuluna da bu yolda örnek olmuştur.