![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/07/1kanalantalya.jpg)
TED’Lİ ÖĞRENCİLER KANAL ANTALYA’DA…
10 Haziran 2019![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/07/1tajmun2019.jpg)
“TAJMUN’19 KONFERANSI”MIZ HARİKA GEÇTİ
10 Haziran 2019![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/07/3tedmun2-960x480.jpg)
Lise MUN ekibimiz, TED Ankara Koleji’nin düzenlediği TEDMUN ’19 Konferansı’na sekiz öğrenciyle katıldı.
30 farklı okul ve yaklaşık 350 delegenin yer aldığı konferansın açılış töreninde, öğrencilerimizden “ambassador /elçi” olarak görevlendirilen Yiğit Zennecioğlu, kendisine verilen konuya yönelik yaklaşımlarını belirttiği başarılı bir açılış konuşması yaptı. Mehmet Efe Hatır adlı öğrencimiz ise komitesindeki çalışmalara katılımından dolayı “outstanding /en çok göze çarpan”, Arhan Özgür’de “honourable mention /şeref” ödülüne layık görüldü.
Öğrencilerimiz konferans süresince; komitelerinde İngilizce olarak farklı ülkelerdeki küresel sorunları tartışırken, İngilizcelerini geliştirmenin yanında dünyadaki politik, ekonomik ve sosyal durumlarla ilgili bilinçlenme fırsatı da yakalamış oldu.