Güzel sanatların hepsinde ulus gençliğinin ne türlü ilerletilmesini istediğinizi bilirim. Ancak bunda en çabuk en önde götürülmesi gereken Türk müziğidir. Bir ulusun yeni değişikliğinde ölçü müzikte değişikliği alabilmesi, kavrayabilmesidir.

Mustafa Kemal Atatürk


TED’li olmanın bilinci ile Atatürk’ün koyduğu hedefler doğrultusunda , sosyal, sanatla barışık ,yaratıcı ,üretken ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmeyi amaçlayan okulumuz,öğrencilerimizin sanatsal yeteneklerini ortaya çıkartacak ,geliştirecek müzik faaliyetlerini desteklemektedir. Gerek kendi istekleri, gerekse öğretmenlerimiz tarafından özel yetenekleriyle dikkati çeken öğrenciler Çok Sesli Koro , Müzikal , Oda Orkestrası ve ABRSM ( Royal Akedemi müzik sınavı) çalışmalarına yönlendirilmekte ve kendilerini geliştirebilmeleri için uygun ortamlar yaratılmaktadır.Yerelden evrensele,klasikten popülere , tekseslilikten çoksesliliğe uzanan bu yolda oluşturulan performanslar;önemli gün ve haftalarda düzenlenen kutlama ve anma programlarında ,TED aidiyeti oluşturmak , kaynaşmak amacıyla konuk olarak gittiğimiz bir TED okulunda ,Ulusal ve Uluslararası festivallerde , okulumuzun Sanat Gecesinde sergilenmektedir.

Sanatın toplum ve bireyler üzerindeki etkisini bire bir deneyimleyen öğrencilerimiz kendilerine sanat ışığıyla farklı pencere açmaktadırlar.