LİSE MUN TAKIMIMIZ ÇALIŞIYOR…

HOŞ GELDİN “YENİ YIL”
31 Aralık 2020
“BARIŞ ABİ”MİZİ ANDIK…
12 Ocak 2021
HOŞ GELDİN “YENİ YIL”
31 Aralık 2020
“BARIŞ ABİ”MİZİ ANDIK…
12 Ocak 2021

Lise MUN Kulübümüz 2020-2021 yılında yine rekor sayıda öğrenci ile start aldı. Kulübe yeni girecek olan öğrenciler, online yapılan elemelerden sonra 6 hafta sürecek olan “TED MUN Eğitimi” almaya hak kazandı.

İngilizce öğretmeni Sema Eraybar tarafından online verilen bu eğitimlerde öğrenciler, Birleşmiş Milletler hakkında genel bilgi alırlar. Ayrıca MUN nedir? Nasıl başarılı bir MUN üyesi olunur? MUN konferanslarının ilk günü ve diğer günleri nasıl olur? Açılış konuşması nasıl yapılır? Çeşitli MUN görevleri ve pozisyonları nelerdir? Lobi nedir, nasıl yapılır? Ülke araştırması nasıl ve hangi sitelerden doğru olarak yapılır? Küresel sorunlara nasıl çözüm üretilir? Profesyonel anlamda ülke tanıtımı nasıl yapılır, açılış konuşması nasıl yazılır, sorunlara çözüm önerileri nasıl maddeler halinde yazılır vs. birçok eğitimler alırlar. Öğrencilerimiz, gerçek konferanslara katılmadan önce çok sayıda uygulama ve simülasyonlar da yapar.

Öğrencilerimiz yıllardır yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen MUN konferanslarına katılmaktadırlar. Buralarda çeşitli ödüller alanlar olduğu gibi, başarılı sunum ve çalışmalarıyla da öne çıkıp takdir edilen öğrencilerimizde çok sayıdadır.


Ansolon