LİSE MUN TAKIMIMIZ AMERİKA’DAYDI…

KÜLTÜR HAZİNELERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
2 Mart 2020
TED’LİLER ÜNLÜ RESSAMLARI ÖĞRENİYOR
6 Mart 2020
KÜLTÜR HAZİNELERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ
2 Mart 2020
TED’LİLER ÜNLÜ RESSAMLARI ÖĞRENİYOR
6 Mart 2020

Lise MUN takımımız, 19-26 Şubat 2020 tarihlerinde New York‘ta yapılan ve Birleşmiş Milletler tarafından da desteklenen “Future We Want MUN” organizasyonuna 47 delege olarak katıldı.

Konusu “Preventing Crimes And Criminal Justice /Suçların Önlenmesi Ve Cezai Adalet” olan konferansın açılışı, Birleşmiş Milletler genel toplantı salonunda yapıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 1.500 delegenin katıldığı konferansta, MUN takımımız altı farklı ülkenin temsilcileri göreviyle komitelerinde okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil etti.

New York şehrini profesyonel rehber eşliğinde gezen öğrencilerimiz; şehrin tarihi, planlaması, kültürel ve sanatsal etkinlikleri hakkında bilgiler edinerek, şehrin ünlü doğa tarihi müzesini de gezdi. Ayrıca, dünya sıralamasındaki üniversiteler arasında 5.sırada olan Kolombiya Üniversitesini gezildi. Devamında Boston şehrindeki Harvard ve MIT üniversiteleri de ziyaret edildi. Üniversitelerin akademisyenlerinden mühendislik, robotik ve Fen Bilimleri alanlarında eğitim alan öğrencilerimiz, kendilerine yeni ufuklar açarak yeni hedefler belirledi. Bu üniversitelerde okuyan Türk öğrenciler ile de sohbet ederek, üniversite yaşamı ve bölümleriyle ilgili detayları da öğrendi.

New York Türkiye Konsolosluğunu da ziyaret eden grubumuz, eğitim ataşemizden Amerika’da okuma şartları ve Amerikan üniversiteleri hakkında bilgiler aldı. Dünyaca ünlü salon olan Madison Square Garden da New York Knıcks’in NBA maçını izleme fırsatı bulurken, maçın açılışında sahaya inmeleri ve TV ekranındaki görüntülerini görmeleri onlar için çok keyifli oldu. Son olarak aldıkları İnteraktif STEM eğitiminin ardından IFLY dikey rüzgâr tünelinde bağlantısız uçuş deneyimi de yaşayan öğrencilerimiz, Amerika’dan unutamayacakları anılarla yurdumuza döndü.


Ansolon