![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/11/2-16.jpg)
MİNİKLERİMİZ EĞLENCELİ BİLİMİ ÇOK SEVİYOR
22 Kasım 2019![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/11/6-14.jpg)
“AKDENİZ FOKU PROJESİ” SUNUMLARIMIZ DEVAM EDİYOR
27 Kasım 2019![](https://www.tedantalya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/11/1-15-1200x480.jpg)
5.sınıf öğrencilerimiz Seçmeli Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinde, demonte durumdaki 3 boyutlu (3D) yazıcının parçalarını birleştirmeyi öğrendi.
Yazıcının el kitabındaki yönergeleri doğrultusunda öğretmenleri eşliğinde tüm parçaları birleştiren öğrenciler, yazıcının montajını başarıyla tamamladı. Derslerde
3D yazıcıların çalışma prensibini öğrenmenin yanında; kullanıldığı alanlar, ilişkili olan meslek grupları ve 3 boyutlu yazıcıların kullandıkları hammadde (filament) çeşitleri hakkında da bilgi sahibi oldu.
3 boyutlu baskılarını almaya başlayan öğrencilerimiz, günümüzde birçok alan ve meslekte kullanılan 3 boyutlu tasarım ve yazıcı teknolojisi eğitimlerini almaya devam edeceklerdir.