TED’Lİ RESSAMLAR ÖDÜLLER ALDI

Hindistan Büyükelçiliğinin bu sene ilkini düzenlediği “Tagore /Hindistan izlenimleri” isimli resim yarışmasında öğrencilerimiz Ezgi Naz Kıraç Ortaokullar 1.si, Çağla Mutluyazar’da Liseler 3.sü oldu.

 Türkiye çapında 1450 öğrenci katıldığı yarışmada katılımcılar, belirli merkezlerde canlı performansla çizimlerini tamamladı. İstanbul ve Ankara Güzel Sanatlar Fakültelerinde görev yapan 5’er profesörden oluşan jüri, Türk-Hindistan dostluğunu pekiştirmeyi ve Türk öğrencilerin Hindistan’ı tanımalarını hedefleyen yarışmacıların eserlerini değerlendirdi.

Derece alan Ezgi Naz Kıraç ve Çağla Mutluyazar’la birlikte yarışmaya katılan diğer öğrencilerimizden Yağmur Karaman, Zeynep Eren ve Yiğit Erdem Mutlucan
Jüri Özel Ödülüne layık görüldü. Ankara Büyük Tiyatro’da düzenlenen ödül törenine öğretmenleri Sayın Gül Banu Özsoy ile katılan öğrencilerimiz, Bollywood’un ünlü dans grupları ve sanatçılarının gösterilerini de seyretti. 

Ülkemizdeki Hindistan Büyükelçisi olan Shri Sanjay Bhattacharyya’nın tören sonrasında öğrencilerimizin çalışmalarını tek tek inceleyerek tebriklerini sunması gurur vericiydi.Tüm Haberler© Copyright 2005 - 2019 / TED Antalya Koleji